zbroya
1 жовтня МВС України оголосило старт місячника добровільної здачі зброї

Кількість нелегальної зброї у громадян України досягла 5 мільйонів одиниць. Частина зброї – зі сходу країни, частина – з розграбованих 2013-2014 років складів. Про це повідомив глава Всеукраїнської асоціації власників зброї Георгій Учайкін,  передає Сегодня.

Таким чином, все більше конфліктів навіть на мирній території намагаються вирішити із застосуванням вогнепальної зброї, іноді – з використанням потужної протитанкової.

Днями в Бахмачі Чернігівської області невідомий обстріляв приватне подвір’я пенсіонера з протитанкового гранатомета. В іншому райцентрі області, в Ніжині, поліція разом з СБУ та прокуратурою викрила цех з виробництва зброї в одному з місцевих гаражів.

«Підозрюваний виготовляв на замовлення стрілецьку зброю і продавав її. Клієнтів підшукував на форумах в Інтернеті, серед замовників були і нелегальні заробітчани з Житомирської та Рівненської областей. Підозрюваний затриманий, йому загрожує до семи років в’язниці», – повідомила прес-служба Нацполіції.

Рівненські поліцейські  розповіли, що нелегальні копачі бурштину не приховують, що озброєні до зубів: «У них є не тільки стрілецька зброя, але й гранати, і військова техніка, яку вони закупили в минулі роки, коли Міноборони виставляло її на торги. Нам відомо про тягачі, а що може бути в схронах – можна лише здогадуватися. Це та категорія людей, яким легко застосувати зброю».

Щоби хоч якось вплинути на ситуацію із засиллям зброї, оперативники, особливо в прифронтових областях, користуються порівняно новим методом – націлюють свою агентуру на пошук інформації про власників нелегальних гранат й іншої вибухівки.

Крім того, 1 жовтня МВС України оголосило старт місячника добровільної здачі зброї. Іншими словами, ті, хто за своєю ініціативою здасть незареєстровану зброю та боєприпаси до 31 жовтня, будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

За даними МВС, під час минулих місячників жителі великих міст здавали від 200 до 400 одиниць зброї та боєприпасів, підсумком минулого місячника по всій Україні стали 4,5 тис. одиниць нелегальної зброї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ