електроенергія
Українці платитимуть за електрику за старими цінами

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним лютневе підвищення тарифів на електроенергію, тому українці можуть платити за світло за старими тарифами. Про таке заявив в ексклюзивному коментарі ІБ «Правий» правозахисник Анатолій Башловка, передає видання Рідний Київ.

У травні громадські організації, об’єднані в спільну ініціативу «Ціна Життя», оскаржили в Адмінсуді Києва постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про підвищення тарифів на газ, електроенергію, опалення. 8 вересня суд визнав постанову НКРЕКП від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» незаконною й нечинною з моменту ухвалення.

«У суді за допомогою юридичної аргументації ми довели, що на електроенергію тарифи є необґрунтовано підвищеними. Така сама ситуація з водовідведенням, з водопостачанням, з гарячою водою, газом. На сьогодні ми виграли першу інстанцію – після цього люди матимуть право подати зустрічні позови до енерговиробників. Ми дали можливість простим українцям повернути переплачені гроші назад. Зробити перерахунок і не платити зайве. Сьогодні це перша ластівка – далі будуть інші ластівки, пов’язані з газом, водовідведенням і водопостачанням, іншими послугами», – сказав Башловка.

Він додав, що рішення суду набуває чинності через десять днів після ухвалення, якщо не буде подана апеляція. Башловка назвав дії держави в особі НКРЕКП щонайменш дивними, адже Національна комісія повинна стояти на сторожі прав споживачів і дозволяти тільки аргументоване підвищення тарифів на компослуги, натомість вона дає можливість наживатися комунальним компаніям за рахунок людей.

Суд визнав Постанову НКРЕКП незаконною, бо згідно з чинною на момент її ухвалення редакції частини 2 статті 12-ї Закону «Про електроенергетику» виключні повноваження встановлювати тарифи на електроенергію мала тільки попередниця НКРЕКП – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). А такі повноваження були надані НКРЕКП тільки законом від 4 червня 2015 року, який набув чинності 16 липня 2015 року. Тобто НКРЕКП в лютому не мала повноважень підвищувати ціни на світло.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 вересня зросли тарифи на електроенергію – у середньому ціни виросли на 23% порівняно з попереднім тарифом.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ