Донбас
Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до повернення їх під контроль української влади не підтримують 52,5% населення України

Більше половини громадян України не підтримують надання Донбасу особливого статусу. За це висловлюються 23,8% опитаних. Про це свідчать результати березневого опитування соціологічної служби Центру Разумкова.

У регіональному розрізі картина така: не підтримує надання Донбасу особливого статусу абсолютна більшість мешканців Центрального та Західного регіонів, а також відносна більшість жителів Південного регіону Донбасу (тієї частини, що контролюється Україною). У Східному регіоні відносна більшість опитаних підтримує надання Донбасу особливого статусу.

Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до повернення їх під контроль української влади не підтримують 52,5% населення України, за таку ідею – 31,2% опитаних, решта не змогли визначитися з відповіддю.

Крім того, за даними опитування, відносна більшість опитаних не підтримує амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів (42,3%), підтримують таку ідею – 31,2% респондентів, решта не змогли визначитися з відповіддю на запитання.

Відносна більшість населення України підтримує припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною і територіями «ДНР» і «ЛНР» (зокрема, соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями (45,9%) та позбавлення українського громадянства громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські руху на сході й півдні країни (45,5%).

Відносна більшість опитаних (35,9%) негативно оцінює поточні результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Позитивно оцінюють ці результати 16,6% респондентів, нейтрально – 24,3%. 10% опитаних нічого не знають про ці домовленості, а 13,1% респондентів не визначилися з відповіддю.

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 25 до 30 березня. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ