Можлива схема платних доріг в Україні, розроблена ще урядом Азарова
Можлива схема платних доріг в Україні, розроблена ще урядом Азарова

Українці нарешті матимуть змогу їздити по якісній дорозі. Проте це задоволення буде не безкоштовним, адже найближчим часом «Укравтодор» оголосить конкурс на будівництво першої платної дороги – Львів – Краковець.  Про це повідомила прес-служба «Укравтодору», передає CarDiagram.

Конкурс ще не розпочато, оскільки уряд, хоч і затвердив умови будівництва траси від Львова до Краковця ще на початку квітня, однак досі офіційно їх не опублікував. Після оголошення усіх умов розпочнеться сам конкурс, в результаті якого буде знайдено інвестора. За задумом організаторів конкурсу, переможець повинен побудувати дорогу, після чого візьме її в оренду на 49 років. Весь цей час компанія зобов’язана стежити за станом дорожнього полотна та інфраструктури в цілому. Так, нова дорога Львів – Краковець стане унікальним проектом для України за схемою співпраці держави з приватним інвестором.

За підрахунками «Укравтодору», на будівництво самої дороги піде 4-5 років. Скільки коштуватиме проїзд, в компанії поки сказати не можуть. «Питання розміру плати дискусійне. Воно буде обговорюватися з переможцем конкурсу. У будь-якому випадку плата буде невисокою, оскільки проект перший і повинен мати позитивний ефект», – пояснили в «Укравтодорі». Якщо проект виявиться успішним, то платні дороги почнуть з’являтися і в інших регіонах України.

Зауважимо, що платна дорога Львів – Краковець не замінить безкоштовну трасу, а стане її альтернативою для тих, хто готовий платити за якісне покриття. Решта водіїв зможуть, як і раніше, користуватися старим маршрутом.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ