vprokate.ru
Громадяни України різними способами намагаються повернути собі хоча б частину позичених комусь грошей

Українці масово почали продавати проблемні приватні борги, причому не лише професійним колекторам, але й сумнівним ділкам. І все для того, щоби повернути собі хоча б частину позичених комусь грошей, пише Сегодня.

Таку тенденцію підтвердили адвокати і силовики. У Департаменті комунікацій Нацполіції відповіли, що звернень від постраждалих приватних кредиторів нині справді чимало, але такі проблеми – це цивільно-правові відносини, які повинні вирішуватися в суді. Виняток – якщо позичальник взяв гроші з наміром їх не віддавати – у таких випадках його дії розцінюються як шахрайство, особливо якщо таких позик у однієї людини кілька.

За даними видання, за останні півроку в Україні з’явилося багато спецсайтів, на яких люди пропонують на продаж і в якості бартеру борги. Якщо ще влітку таких оголошень були одиниці, то в жовтні-листопаді все більше позичальників продають їх чи не щодня. Тільки на одному сайті видання нарахувало кілька десятків боргів на продаж на загальну суму близько 30 мільйонів гривень.

Вже є випадки, коли люди намагаються повернути позичене з допомогою криміналітету. Прокуратура Вінницької області зараз розслідує кримінальне провадження, в якому об’єднані аж два епізоди. Про один з них повідомив прокурор відділу облпрокуратури Костянтин Гоздуб: «Троє кримінальних «авторитетів» працювали за відсоток і, погрожуючи розправою, вимагали у місцевого лікаря $5 тисяч. Він звернувся до нас, після виплати $1000 здирників затримали. Їм інкримінують статтю «Вимагання», згідно з якою передбачено до семи років в’язниці. У прокуратурі не виключають, що ті, хто наймає здирників, може і сам стати фігурантом справи як організатор злочину.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ