35_0
Українці – серед лідерів за вживанням алкоголю у світі

В Україні спостерігається високий рівень алкогольних психозів і отруєнь, а щороку у 100 тисяч українців реєструють алкогольну залежність. Про це свідчать результати дослідження компанії Research & Branding Group.

Основна частина опитаних або вживає спиртне зараз (57%), або вживала його раніше (18%). Загалом, алкогольні напої сьогодні вживають 68% чоловіків і 48% жінок. Чверть українців (25%) ніколи не вживала спиртні напої і не вживає їх на даний час.

Таким чином, кількість споживання алкоголю зросла порівняно з 2013 роком. Тоді лише кожен другий (51%) вживав спиртне, а ніколи не вживали алкоголь третина жителів країни (34%).

Зараз близько половини українців (53%) вживає спиртні напої не частіше, ніж один раз на місяць, а переважна більшість (85%) – не частіше 2-3 разів місяць.

У 2013 році ці цифри були іншими: приблизно раз на місяць алкоголь пили 21% українців, два-три рази на місяць – 31%, рідше, ніж раз на місяць – 29%, а ще 16% опитаних вживали алкоголь кілька разів на тиждень.

Приблизно половина українців (48%) уперше спробувала спиртне у віці 16-18 років. Однак кожен шостий вперше познайомився зі смаком алкоголю в підлітковому віці (14-15 років) або навіть в дитинстві (до 14 років).

Найчастіше п’ють спиртні напої українці у віці від 30 до 39 років (70%), а найменше – ті, кому виповнилося 60 років (42%).

До найважливіших чинників, що сприяють підвищенню алкогольної залежності серед українців, експерти зараховують низький рівень життя, складну економічну ситуацію, соціальні потрясіння, доступну ціну на спиртне і низький контроль над його продажем, депресію і недолік позитивних емоцій, а також низький рівень культури споживання спиртних напоїв.

Люди, які регулярно вживають алкоголь, переважно працюють на великих державних і приватних підприємствах, у малому і середньому бізнесі, а також безробітні.

Найчастіше українці вживають  пиво і горілку. З великим відривом за ними слідують сухі вина, шампанське, коньяк і бренді, кріплені вина та інші напої.

Жінки рідше за чоловіків вживають спиртне. Наприклад, про вживання алкоголю кілька разів на тиждень заявили 16% чоловіків і 5% жінок, а про його вживання на рівні 2-3 разів на місяць – 40% чоловіків і 23% жінок.

Також варто зазначити, що, за оцінками експертів, середньостатистичний українець (включаючи немовлят і людей похилого віку) за рік випиває близько 20 літрів чистого алкоголю, що робить Україну одним зі світових лідерів за цим показником.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ