День вишиванки
Кияни влаштують 19 травня масштабний флешмоб на честь Дня вишиванки

Кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято, яке за 10 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня, припало на 19 травня, повідомляє ZN.ua

В Україні акція не є офіційною, хоча ініціатори свята ще торік зверталися до президента України Петра Порошенка з проханням надати Дню вишиванки (як варіант «Дню національного одягу») державного статусу. Аналогічна петиція зареєстрована на сайті глави держави і в цьому році. Суть свята полягає в тому, щоб українці змінили або доповнили звичайний одяг національною вишивкою.

У 2015 році акцію підтримали представники 38 країн світу, цьогоріч організатори очікують, що День вишиванки відзначать щонайменше у 50 країнах.

У Києві 19 травня планується масштабний флешмоб: кияни з лівого берега Дніпра об’єднаються з жителями правобережжя столиці і вишикуються в «живий ланцюг». Акція стартує о 18.00 одночасно на Софіївській та Михайлівській площах столиці.

Також у 2015 році акцію підтримали бійці АТО, а Порошенко у вишиванці виступив перед представниками української діаспори в Ризі. Крім того, вишиванку на честь свята подарували Папі Римському Франциску.

Планується, що 19 травня до свята масово приєднаються працівники «Укрзалізниці» – замість формених кітелів вони одягнуть вишиванки. У минулому році в українському національному одязі на роботу вийшли кондуктори столичного громадського транспорту.

У прес-службі КП «Київський метрополітен» також повідомили, що до Дня вишиванки в столичному метрополітені покажуть різноманіття вишиванок регіонів України.

«Столичний метрополітен приєднається до святкування Дня вишиванки. Так, за підтримки громадської організації «Всесвітній день вишиванки» 19 травня об 11.00 у вестибюлі станції «Золоті ворота» відбудеться відкриття фотопроекту «Берегині», – йдеться в повідомленні.

Автор Дарина Зарайська присвятила його жінкам-волонтерам і зафіксувала реалії їхнього життя в національному одязі.

Крім того, під час виставки для всіх охочих буде проведено історичний лекторій про особливості вишивок різних регіонів України з показом на моделях.

Також співробітникам підземки в цей день дозволили змінити свій професійний одяг на вишиванки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ