Іл-76 привіз українців додому
Іл-76 привіз українців додому

7 травня, о 3 год. 53 хв. літак Іл-76 Міноборони України приземлився в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

На борту літака прибула українська експедиція на чолі з в. о. голови ДСНС Зоряном Шкіряком, 87 евакуйованих осіб, з них 76 громадян України та 11 громадян інших держав, співробітники ДСНС, група дипломатів МЗС України, журналісти.

Як зазначив речник МЗС Євген Перебийніс, наразі кількість українців, які могли перебувати у Непалі, становить 210 осіб. «З них 75 осіб повернулися бортом Міністерства оборони. Ще 35 громадян евакуювалися своїми силами, а 21 українець залишився в Непалі, відмовившись виїжджати зараз. 46 громадян досі не вийшли на зв’язок», – сказав він.

Нагадаємо, рятувальна операція в Індії виявилася надзвичайно складною, оскільки борт Міноборони застряг в Делі, а потім зламався. З Києва двічі передавали деталь, щоби привести повітряний лайнер до ладу. У літака Іл-76 Міноборони України, який 5 травня таки вилетів з аеропорту Катманду, при посадці в Делі пробило колесо. Через ці технічні проблеми він затримався до 6 травня. В. о. голови ДСНС Зорян Шкіряк визнав, що процес евакуації українців з Непалу був «проколом». За його словами, проблема в тому, що не було єдиного центру управління евакуацією.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ