документи
Мін’юст обіцяє спростити жителям окупованих територій отримання документів

Мінюст спільно з правозахисними організаціями розробив механізм, який дозволить спростити отримання документів з окупованих територій. Про це на круглому столі «Права громадян України в окупованому Криму» повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

Петренко зазначив, що зміни пропонується внести до Цивільно-процесуального кодексу і в Цивільний кодекс. «Суть їх зводитиметься до того, щоби кожен українець, який в силу життєвих обставин проживає на тимчасово окупованих територіях, міг дуже швидко отримати такий самий сервіс, який отримує українець, який живе на території, підконтрольній українській владі», – сказав Петренко.

«Щоби протягом 24 годин він міг легалізувати народження дитини, шлюб, акт смерті та отримати документи, легальні документи, які надаються українською владою в регіонах, які знаходяться найближче до Криму, і в будь-якому місті України, якщо буде таке бажання, у тих людей, які живуть на окупованих територіях», – сказав міністр. Петренко підкреслив, що звертатиметься з цим питанням до Верховної Ради, щоби вже на початку вересня це був один із пріоритетних законів .

Тим часом у Луганській області логістичний центр для жителів окупованих територій відкриється в Станиці Луганській на площі біля автостанції, також планується ще один у селищі Новотошківському. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної адміністрації.

Наявність у будівлі автостанції мереж електро-, водопостачання та водовідведення дозволяє організувати торгівельні місця відповідно до чинних санітарно-епідеміологічних норм. У разі початку обстрілу з боку терористичних угрупувань, технічні приміщення автостанція також можна використовувати у якості укриттів для відвідувачів логістичних центрів. «Ми також пропонуємо встановити постійні пункти спостереження для міжнародних організацій, що дозволить у значній мірі підвищити рівень безпеки цивільного населення під час роботи логістичного центру», – зазначив керівник Луганської ВЦА Георгій Тука.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, голова Донецької області Павло Жебрівський заявив, що найближчим часом буде створено два логістичних центри на лінії розмежування, на їхнє облаштування виділено місяць.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ