385449510
Хлопці зіграли композицію «1944» на національних інструментах

Напередодні півфіналу «Євробачення» троє українських музикантів зіграли етнічний кавер на пісню Джамали «1944». Про це повідомляє Bandurastyle, пише ТСН.

Ярослав Джусь, Максим Бережнюк та Валентин Богданов зіграли композицію, з якою Джамала представляє Україну на пісенному конкурсі у Стокгольмі, на бандурі, дудуці, дримбі, сопілці та джембе.

«Ми прагнули відобразити культуру кримських татар як зсередини, так і зовні. У кожного народу є сакральні речі, які без слів показують все, що довелося пережити і зберегти протягом століть. Це музика, народна творчість, традицїї. Звучання бандури, яка свого часу була маркером української національності, на нашу думку, підкреслила у пісні Джамали прагнення та право кожної людини до вільного життя», – розповіла Оксана Боровець, арт-директор проекту Bandura Style.

Участь в проекті взяв також кримськотатарський кераміст Рустем Скібін, який свого часу був змушений переїхати з Криму до Києва. Він створив власний стиль розпису керамічних виробів.

«У світлі останніх подій для нашої культури настали складні часи. Самоідентифікація народу відбувається через традиційну культуру та її носіїв. Джамала своєю творчістю дає надію на те, що всупереч труднощам, наш народ живе, розвивається та ділиться своїми досягненнями зі світом», – сказав Скібін.

Мавіле Яг’яєва у відеоролику до каверу на пісню виконала національний кримськотатарський танок «Хайтарма» з елементами танцю «Тим Тим».

Як відомо, 12 травня у Стокгольмі відбудеться другий півфінальний раунд пісенного конкурсу «Євробачення-2016». На цьому етапі боротьбу за перемогу розпочне представниця України.

Джамала виступатиме під номером 14. Цього дня українці зможуть взяти участь у голосуванні.

Зазначимо, українка вважається абсолютним фаворитом другого півфіналу. Джамала підкорюватиме глядачів та журі композицією «1944». Чуттєва і зворушлива пісня присвячена трагедії кримськотатарського народу – депортації, здійсненої сталінським режимом у 1944 році.

Перший півфінал на сцені арени «Ерікссон Ґлоб» відбувся 10 травня. За результатами голосування телеглядачів і журі у фінал пройшли представники Азербайджану, Росії, Нідерландів, Угорщини, Хорватії, Австрії, Вірменії, Чехії, Кіпру, Мальти.

Крім того, фіналістами автоматично стали представники так званої «великої п’ятірки» – країн, які стояли у витоків «Євробачення (Велика Британія, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція), та співак зі Швеції – країни-господаря.

Фінал конкурсу відбудеться 14 травня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ