США, Росія, Україна
39,1% респондентів вважають США стратегічним союзником України

Більшість українців вважають Росію країною-агресором на сході України. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова, передають Українські новини.

Згідно з оприлюдненими даними, 71,8% вважають РФ агресором, 12,2% – впевнені, що Росія не причетна до подій на Донбасі, 16% опитаних не змогли оцінити її позицію в конфлікті на сході України. Крім того, згідно з дослідженням, 64,4% респондентів вважають, що самопроголошені «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» є терористичними організаціями, які не мають права представляти населення відповідних територій.

Також українці не хочуть допустити впливу на політику України мешканців територій, які зайняті сепаратистами, вони проти отримання даними жителями коштів з державного бюджету України. Таких 62,4% серед опитаних громадян.

Водночас, 39,1% респондентів вважають США стратегічним союзником України. У лютому 2012 року їх кількість становила 8%, а у вересні 2014 року – 30,6%. При цьому визнання Росії стратегічним союзником змінилося з 40,2% у лютому 2012 року до 5,9% у листопаді 2015 року.

Крім того, згідно з останнім опитуванням Центру Разумкова, 34,2% вважають Польщу стратегічним партнером України, 24% – Естонію, Латвію і Литву, 23% – Німеччину.

Дослідження тривало з 6 по 12 листопада. Було опитано понад 2 тис. респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком анексованого Росією Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ