8-10 жовтня українці зможуть побачити фантастичний зорепад
8-10 жовтня українці зможуть побачити фантастичний зорепад

Із 8 по 10 жовтня цього року вночі мешканці північної півкулі Землі, зокрема й України, зможуть спостерігати перший жовтневий метеоритний дощ – інформує Інтерфакс.

Українці зможуть по насолоджуватися «зорепадом» у вечірні години 8-10 жовтня. Учені пропонують любителів астрономії дивитися на небо у напрямку ковша Великої Ведмедиці і сузір’їв Гончих Псів, Рисі і Жирафа.

Крім того, аби підвищити свої шанси побачити зірку, що падає, і встигнути загадати бажання, краще дивитися не в точку радіанта (точка на небесній півкулі, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів – ред.), а на 60 градусів у сторону, тобто на північний захід або північ, у напрямку Ковша Великої Ведмедиці.

Слід підкреслити, що драконіди – одні з найбільш непередбачуваних метеоритних потоків. Таким чином, протягом години можна нарахувати від 5 до 15 метеорів, але 1926, 1933 і 1946 року на Землю летіли фантастичні зливи з метеорів.

Довідка: Драконіди – це частинки комети 21Р/Джакобіні-Циннера, що відкололися від неї. Потрапляючи в атмосферу Землі на висоті близько 75-100 кілометрів вони спалахують метеором, тобто зіркою, що падає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ