Солошенко і Афанасьєв
Мотиви переведення російська сторона відмовилася повідомляти

Українських в’язнів у Росії Геннадія Афанасьєва та колишнього директора заводу «Знамя» Юрія Солошенка етапували до Москви. Про це повідомила речник МЗС України Мар’яна Беца, передає ТСН.

«Російська сторона підтвердила їх перебування в Лефортовому. А от  мотиви переведення вони відмовилися повідомляти. Однак дозвіл на зустріч з українським консулом російська сторона так і не надала», – зазначила Беца.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі українських політв’язнів – Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року.

Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову – 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув’язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Читайте: Політв’язень Сенцов може повернутися в Україну найближчим часом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ