d1c38a09acc34845c6be3a127a5aacaf
17 листопада 2016 року ВО «Свобода» разом з іншими організаціями проведе пікет Конституційного Суду України

Конституційний Суд України нарешті розгляне справу про відповідність Конституції антиукраїнського мовного закону Ківалова-Колесніченка за поданням народних депутатів VII скликання, зокрема, від ВО «Свобода». У зв’язку з цим «свободівець» Андрій Іллєнко закликав українців 17 листопада прибути на пікет суду та вимагати скасування цього документа, передає прес-служба партії.

«Маємо бути там і наполягати, щоби суд захистив Конституцію, націю, державну мову та скасував цей документ, який свого часу викликав збурення у суспільстві. Згадаймо, як цей закон протягувала банда «Партії регіонів» у парламенті і як відреагувало суспільство – масовими акціями протесту, мовним Майданом та шаленим спротивом. Зараз маємо врешті домогтися, аби цей закон було скасовано», – зазначив Іллєнко.

Своєю чергою, народний депутат України від ВО «Свобода» VII скликання, один з авторів конституційного подання Олег Бондарчук, нагадав, що мовний закон Ківалова-Колесніченка з грубими порушеннями був затверджений 2012 року насамкінець тодішньої каденції Верховної Ради.

Націоналіст нагадав, що влітку 2014 року депутати-«свободівці» та деякі інші парламентарі звернулися до КС із поданням про визнання неконституційним закону Ківалова-Колесніченка.

«Є достатньо підстав для скасування цього антиукраїнського документа: порушення норм матеріального права, його невідповідність Конституції, порушення процедури ухвалення. Цього достатнього, аби скасувати цей ганебний закон. І навіть попри те, що нині Конституційний Суд перетворився більше на політичний орган, ми закликаємо українців 17 листопада прийти до суду та підтримати вимогу про скасування цього закону», – закликав він.

Додамо, що 17 листопада 2016 року ВО «Свобода» разом з іншими організаціями проведе пікет Конституційного Суду України, де о 10:00 розпочнеться засідання щодо визначення конституційності закону Ківалова-Колесніченка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ