ВР прийняла закон, який дозволяє банкам не повертати вклади достроково
ВР прийняла закон, який дозволяє банкам не повертати вклади достроково

Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє дострокове повернення депозитів лише у випадках, передбачених умовами договору, повідомляє Укрінформ.

Згідно з документом, клієнти банків матимуть право отримати вклади та нараховані за ними відсотки за строковим банківським договором після закінчення терміну дії договору, на відміну від чинного правила, за яким фізичні особи-вкладники можуть отримати власний вклад або його частину на першу вимогу.

Народний депутат Павло Різаненко під час виступу з трибуни парламенту пояснив, що сьогодні всі депозити – де-факто «на вимогу», що обмежує можливість банків надавати довгострокові кредити. «На сьогоднішній день всі вклади фізичних осіб де-факто є «на вимогу». Отже, 70% ресурсів банківської системи є на вимогу, що заважає банкам кредитувати довгострокові проекти», – зазначив Різаненко.

Нагадаємо, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва наприкінці 2014 року повідомляла про наміри регулятора запропонувати парламенту заборонити вилучення банківських депозитів до настання строку їх повернення, що відповідає світовій практиці і допоможе збалансувати банківську систему.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ