Українців позбавили можливості забирати депозити на першу вимогу

ВР прийняла закон, який дозволяє банкам не повертати вклади достроково
ВР прийняла закон, який дозволяє банкам не повертати вклади достроково

Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє дострокове повернення депозитів лише у випадках, передбачених умовами договору, повідомляє Укрінформ.

Згідно з документом, клієнти банків матимуть право отримати вклади та нараховані за ними відсотки за строковим банківським договором після закінчення терміну дії договору, на відміну від чинного правила, за яким фізичні особи-вкладники можуть отримати власний вклад або його частину на першу вимогу.

Народний депутат Павло Різаненко під час виступу з трибуни парламенту пояснив, що сьогодні всі депозити – де-факто «на вимогу», що обмежує можливість банків надавати довгострокові кредити. «На сьогоднішній день всі вклади фізичних осіб де-факто є «на вимогу». Отже, 70% ресурсів банківської системи є на вимогу, що заважає банкам кредитувати довгострокові проекти», – зазначив Різаненко.

Нагадаємо, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва наприкінці 2014 року повідомляла про наміри регулятора запропонувати парламенту заборонити вилучення банківських депозитів до настання строку їх повернення, що відповідає світовій практиці і допоможе збалансувати банківську систему.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ