Стрес
Міжнародна організація праці розробила відповідні рекомендації

Українських роботодавців навчать, як запобігти негативному впливу стресу на працівників на робочому місці. Задля цього Міжнародна організація праці розробила відповідні рекомендації. Про це повідомив національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, пише Укрінформ.

З його слів, посібник містить цілий перелік анкет, відповідаючи на які роботодавці та працівники можуть дійти висновків, чи є робоче місце стресогенним, а також розробити певні заходи запобігання робочому стресу.

Зазначимо, за інформацією Міжнародної організації праці, у світі майже половина працівників зазнає стресу під час роботи.

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега вважає, що цю ситуацію можна віднести і до України. З його слів,  хоча на державному рівні вплив стресу на працездатність та наслідки такого впливу не вивчалися, можна виділити певні фактори, які впливають на психологічний та емоційний стан українців на робочому місці.

Серед них Чернега назвав: низьку заробітну платню, нестабільні форми зайнятості, так зване тимчасове працевлаштування, необхідність виконувати роботу, для якої не вистачає навичок чи знань, понаднормова робота. Окремим фактором є військові дії на Сході України.

Фахівці вважають, наразі у світі питання безпеки на робочому місці вирішується одночасно з виявленням стресогенних факторів, які впливають на психологічний стан людини, а відтак і на безпеку на роботі.

За словами Чернеги, зараз Державна служба з питань праці намагається впровадити так званий ризико-орієнтований підхід в сферу охорони праці, який буде включати в себе питання вивчення тих факторів, які призводять до стресу та його наслідків на робочому місці.

Він наголосив, що якщо його визначать на законодавчому рівні, буде він буде одним з елементів, який попереджатиме і не доводитиме до виникнення ризикованих ситуацій.

Читайте: «Білі комірці» заїдають стрес ласощами

БЕЗ КОМЕНТАРІВ