e8b2ad59b6e3e99af4e0bc4ccf6b2021
Добробут українських домогосподарств впав на 19%

Україна, Росія та Аргентина увійшли до трійки країн, в яких громадяни визнані найбіднішими у світі. Про це йдеться в доповіді Global Wealth Report, підготовленій Credit Suisse, повідомляє ВВС.

Добробут українських домогосподарств впав на 19%, російських – на 15%. Найбільше збідніли аргентинці – на 27%. Основною причиною цього стали несприятливі коливання валютних курсів.

На пострадянському просторі Україна, Молдова, Білорусь і Казахстан потрапили в групу країн, де на одного дорослого в середньому припадає менше 5 тисяч доларів. До цієї групи належать також кілька країн Африки та Індія.

Більшість сусідів України, за даними Credit Suisse, багатші. Зокрема, Росія, Польща та Румунія відносяться до групи країн, де статки дорослих коливаються в межах від 5 до 25 тисяч доларів.

Найбільше у відсотковому вираженні зросли особисті доходи в Японії – на 19%. Це відбулося на тлі зміцнення ієни до долара. У трійці лідерів – Нова Зеландія і Ґонконґ.

У цілому, сукупні статки населення світу з середини 2015 року до середини 2016 року зросли на 1,4% – до 256 трлн доларів. Оскільки кількість дорослих жителів планети зростала приблизно тими ж темпами, то вперше з 2008 року середні статки кожної дорослої людини не змінилися, склавши 52,8 тис. доларів.

Водночас Credit Suisse анонсує подальше посилення майнової нерівності в світі: 10% жителів Землі мають 89% всіх світових активів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ