Українців закликають бойкотувати нові тарифи на ЖКГ

Директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб
Директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб

Монополії заробляють великі гроші на необґрунтовано завищених тарифах. Водночас уряд і Національна комісія з регулювання електроенергетики та комунальних послуг їм підіграють. Таку думку висловив директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб, передає Joinfo.ua.

«Пояснюється все просто: ціна на газ підвищується для того, щоби в кращому випадку докапіталізувати економіку країни. В гіршому випадку, це робиться, щоби потім роздеребанити гроші. Завдяки завищеним тарифам на рік монополії отримають близько 150 мільярдів гривень. Погодьтеся, приємні гроші», – вважає експерт.

«Уряд і національний регулятор їм підіграють. Чому? Думаю, все дуже просто: вони і в темі, і мають свою частку. Це триватиме, доки люди будуть готові платити. Щойно українці зрозуміють, що єдиним способом боротьби з такою тарифною політикою є масовий неплатіж, щойно країна відмовиться платити, все стане на свої місця», – пояснив він.

Максим Гольдарб акцентував на тому, що тарифи і ціна на газ економічно необґрунтовані. Він додав, що якщо почнуться соціальні протести, це торкнеться не лише тарифив, а й політичного устрою країни в цілому.

«Розповіді уряду про те, що є економічне обґрунтування і «вся Європа так платить» – це нісенітниця. Наведу приклад. Ціна тисячі кубометрів газу зараз 7200 гривень. Якщо розібрати її по частинах, вийде, що добувач газу отримує з цих грошей лише близько 500 гривень. Все інше – це докапіталізація НАК «Нафтогаз». Скажіть, чому ви або я повинні це робити?», – обурюється експерт.

Гольдарб також розповів, що вже випробували всі легітимні варіанти протистояння такій тарифній політиці. Зокрема, позови до суду. Проте, за його словами, суди зараз перелякані і «грають на боці влади».

«Президент створив Національну комісію з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг на порушення Конституції і своїх повноважень. Він не мав на це права. Всі тарифи затверджує ця, по суті, незаконно створена комісія. Треба, щоби кожна людина цим перейнялася і зрозуміла: вона хоче нагодувати цю кліку чи нагодувати свою сім’ю. Щойно люди зроблять правильний вибір, все стане на свої місця», – резюмував Гольдарб.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції БПП Юрій Луценко анонсував, що тарифи на комунальні послуги в Україні будуть знижені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ