Директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб
Директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб

Монополії заробляють великі гроші на необґрунтовано завищених тарифах. Водночас уряд і Національна комісія з регулювання електроенергетики та комунальних послуг їм підіграють. Таку думку висловив директор громадської організації «Громадський аудит» Максим Гольдарб, передає Joinfo.ua.

«Пояснюється все просто: ціна на газ підвищується для того, щоби в кращому випадку докапіталізувати економіку країни. В гіршому випадку, це робиться, щоби потім роздеребанити гроші. Завдяки завищеним тарифам на рік монополії отримають близько 150 мільярдів гривень. Погодьтеся, приємні гроші», – вважає експерт.

«Уряд і національний регулятор їм підіграють. Чому? Думаю, все дуже просто: вони і в темі, і мають свою частку. Це триватиме, доки люди будуть готові платити. Щойно українці зрозуміють, що єдиним способом боротьби з такою тарифною політикою є масовий неплатіж, щойно країна відмовиться платити, все стане на свої місця», – пояснив він.

Максим Гольдарб акцентував на тому, що тарифи і ціна на газ економічно необґрунтовані. Він додав, що якщо почнуться соціальні протести, це торкнеться не лише тарифив, а й політичного устрою країни в цілому.

«Розповіді уряду про те, що є економічне обґрунтування і «вся Європа так платить» – це нісенітниця. Наведу приклад. Ціна тисячі кубометрів газу зараз 7200 гривень. Якщо розібрати її по частинах, вийде, що добувач газу отримує з цих грошей лише близько 500 гривень. Все інше – це докапіталізація НАК «Нафтогаз». Скажіть, чому ви або я повинні це робити?», – обурюється експерт.

Гольдарб також розповів, що вже випробували всі легітимні варіанти протистояння такій тарифній політиці. Зокрема, позови до суду. Проте, за його словами, суди зараз перелякані і «грають на боці влади».

«Президент створив Національну комісію з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг на порушення Конституції і своїх повноважень. Він не мав на це права. Всі тарифи затверджує ця, по суті, незаконно створена комісія. Треба, щоби кожна людина цим перейнялася і зрозуміла: вона хоче нагодувати цю кліку чи нагодувати свою сім’ю. Щойно люди зроблять правильний вибір, все стане на свої місця», – резюмував Гольдарб.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції БПП Юрій Луценко анонсував, що тарифи на комунальні послуги в Україні будуть знижені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ