Євросоюз впроваджує у життя нові правила працевлаштування сезонних працівників з-за кордону
Євросоюз запроваджує нові правила працевлаштування сезонних працівників з-за кордону

Із жовтня 2016 року українцям буде складніше влаштуватися на роботу в Польщі, адже набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників, які країна ухвалила під тиском Брюсселя, пише Польське радіо.

Зміни найбільше зачеплять саме українських трудових мігрантів, адже вони становлять абсолютну більшість (понад 90%) з-поміж тих, хто їде до Польщі на сезонні роботи.

Наразі спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянам Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України працювати у Польщі без дозволу на роботу протягом 6 місяців упродовж року без одержання дозволу на працевлаштування.

Для цього польський працедавець має подати у повітове управління праці заяву про намір доручити роботи іноземцеві. Така форма тимчасового працевлаштування іноземців масово використовується польськими виробниками сільськогосподарської продукції.

Після 30 вересня 2016 року, згідно з розпорядженням Євросоюзу, у Польщі запровадять нові адміністративні процедури, що на практиці означатиме необхідність одержання дозволу на роботу. Таких дозволів упродовж усього 2015 року було видано 69 тисяч, тоді як заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві було зареєстровано удесятеро більше – аж 782 тисячі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ