ef1636f2137be6bc1dab1f7bf4e01009
НБУ продовжує поступово пом’якшувати тимчасові адміністративні обмеження

Резидентам України дозволили отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати на суму до 250 тисяч гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тисяч гривень. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Також компанії-резиденти, які отримали від нерезидентів кредити або позики, зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їхніх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів.

«Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів – якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта використовуватиметься для погашення таких зобов’язань. Мета цього кроку – спростити умови для купівлі валюти, необхідної для своєчасного погашення зовнішніх зобов’язань українським бізнесом», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили у прес-службі НБУ, зазначене пом’якшення антикризових тимчасових обмежень не призведе до посилення нестабільності на міжбанківському валютному ринку.

Нагадаємо, Національний банк раніше заборонив перерахування іноземної валюти за індивідуальними валютними ліцензіями фізичним особам, зокрема для здійснення ними інвестицій за межі України, щоби запобігти непродуктивному відтоку капіталу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ