Лікар дав поради українцям для профілактики застуди
Лікар дав поради українцям для профілактики застуди

Журналісти 24 з’ясували, як найкраще українці можуть уберегтися від застуди в період осіннього похолодання.

Як зазначив головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, у першу чергу в цей період необхідно підтримувати та зміцнювати свій загальний імунітет і подумати, наприклад, про вакцинацію, що, як зазначив медик, є виробленням специфічного імунітету проти найбільш, скажімо, небезпечних простудних захворювань.

«Якщо говорити не за специфічний імунітет (тобто вакцинацію), то зараз така пора, що треба звернути увагу на вживання овочів та фруктів. При цьому віддати перевагу все ж овочам, особливо зеленим. Бо деякі фрукти все ж мають багато цукру», – зауважив лікар.

Крім того, слід не забувати про такі загальнозміцнювальні вправи, як прогулянки на свіжому повітрі, загартовування. Зокрема, як наголосив Стойка, аби підвищити стійкість організму до застуд, можна проводити місцеве загартування: кінцівок рук, ніг, вмивання холодною водою, контрастний душ.

Щоправда, ця порада може бути хорошою не для всіх, а стосується, в першу чергу, тих, хто регулярно підтримує свій тонус, а також для тих, хто не боїться холоду, корисно пройтися босоніж по землі чи берегу водоймища.

Також важливим заходом профілактики простуди є гігієна порожнини носа та носоглотки, а також горла. За словами лікаря, проводити процедури полоскання можна простою водою або підсоленою, особливо це стосується дітей, а щоб дитина добре дихала носом, слід підвищувати вологість повітря у квартирі. Крім того, доцільно застосовувати засоби для зволоження слизової носа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ