Максюта
Анатолій Максюта, глава Економічного дискусійного клубу щодо пенсійної реформи

Анонсоване прем’єром Володимиром Гройсманом підвищення мінімальної заробітної плати викликає занепокоєння в економістів. Зокрема, глава Економічного дискусійного клубу щодо пенсійної реформи Анатолій Максюта побоюється, що для реалізації урядової ініціативи запустять друкарський верстат, передає Еспресо.TV.

«Як пересічному громадянину потрібно радіти – жити буде краще, веселіше, зарплата буде більша. Очевидно, це дуже позитивно. Але з точки зору економіста, у мене виникає багато питань, які трішки затьмарюють цю радість. Підвищення це добре – це збільшує споживання, попит на товари, але якщо ми починаємо думати про те, яке є джерело цього збільшення… Ми дивимося на економіку – вона не росте, але ж мають бути якісь джерела», – зазначив він.

За словами економіста має бути аргументація та розрахунки.

«Ми почули лише ідею, мені цікаво, які будуть розрахунки. Я знаю, що уряд очікує, що коли підвищиться зарплата з’явиться податок на цю зарплату, з’явиться єдиний соціальний внесок, який збільшить доходи бюджету… Я боюся, що на це друкуватимуть гроші, але тоді краще б їх витрачати на інвестиції. Все це треба прораховувати і показати людям, що це – позитивна реформа», – переконаний Максюта.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 жовтня Кабінет Міністрів України запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати – до 3200 гривень, а також зрівняти показники мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ