Експерт зауважив, що Росія намагається перевернути з ніг на голову усі домовленості
Експерт зауважив, що Росія намагається перевернути з ніг на голову усі домовленості

Професор Києво-Могилянської академії, директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань у коментарі 24 зауважив, що насправді громадяни України не знають багатьох деталей «нормандських переговорів».

Тим не менше, за його словами, з публічних виступів після завершення цієї зустрічі можна впевнено зробити висновок, що Росія і Україна мають протилежні позиції і великі суперечності щодо вирішення конфлікту.

«Росія намагається поставити все з ніг на голову й просунути вперед політичну частину домовленостей. Україна вустами Порошенка говорила про безпековий компонент. Перед тим Констянтином Єлісеєвим були сформульовані п’ять червоних ліній, через які Україна не зможе переступити. І серед них: необхідність демонтажу тих фейкових управлінських структур, які є зараз на території так званих ДНР і ЛНР», – пояснив політолог.

Крім того, він зауважив, що під час переговорів Україна жорстко підняла питання щодо Дебальцевого, хоча до цього не говорила про це публічно. Нині ж українська сторона наголосила на необхідності демілітаризації Дебальцевого, про що свідчить непохитна позиція  попри той тиск, який був з боку Росії.

«Водночас і Захід намагався простимулювати Україну йти на поступки. Але складається враження, що цього не відбулося», – наголосив експерт.

Читайте: Дипломат спрогнозував розвал «нормандської четвірки»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ