Тарифи на газ
Кабмін знизив норми споживання газу без лічильників

Газопостачальні підприємства мають нараховувати громадянам оплату за газ, виходячи з норми 4,4 кубометра при наявності лише газової плити і відсутності лічильника, а не 6 кубометрів, як це було раніше. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс-Україна.

«Я пропоную сьогодні ухвалити рішення і встановити норматив не 6 кубометрів, як зараз виставляють облгази, а обчислений Міненерговугілля і НКРЕКУ, – 4,4 кубометра. Невідкладно постанову підписати і оприлюднити», – заявив Яценюк.

«І відразу звертаюся до підприємств газопостачання: рішення про нарахування 6 кубометрів не відповідає постанові уряду, яку ми тільки що схвалили. Я вимагаю негайно перерахувати і повернути людям кошти», – сказав він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів в квітні 2015 року вдвічі знизив нормативи споживання газу для населення без лічильників.

Водночас Вищий адміністративний суд України скасував постанову Кабінету міністрів №237 від 29 квітня 2015 року про подвійне зниження нормативів споживання газу для домогосподарств без лічильників.

На думку суду, зниження нормативу споживання було незаконним. За весь період, коли застосовувалася постанова Кабміну №237 (травень 2015 року – січень 2016 року), необхідно здійснити перерахунок з доплатою від населення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ