Держслужба з питань ветеранів АТО закликає не здавати пластикові кришечки
Волонтери організували акцію зі збору пластикових пляшок та кришок улітку 2015 року

Українців закликають не брати участь в акціях зі збору пластмасових кришечок під назвою «На протези», бо протезів для поранених воїнів з них не виготовляють. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

«Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо б гроші від переробки цих кришечок спрямовували на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів», – зазначають фахівці.

Пластик від кришечок не достатньо міцний, щоби виготовити з нього протези. Їх роблять з металу і карбонових матеріалів.

«Напевне, організатори цих акцій не розуміють, що такі флешмоби можуть зашкодити не лише фізичному здоров’ю учасника АТО (травми, зумовлені пошкодженням виробу), але й спровокувати нові психологічні травми», – додають у службі.

Водночас один з фондів, який займається збором кришечок, здає їх на переробку, а зібрані за це пожертви передає на виготовлення протезів для бійців АТО.

«У зібраного використаного пластика застосування одне – переробка. Збір використаного пластика і здача його на переробку використовуються як спосіб збору пожертв у багатьох країнах світу. Благодійна організація, що ініціює таку акцію, декларує, на яку саме допомогу будуть скеровані кошти, виручені від переробки. Такі акції проводяться у Польщі, Туреччині, Португалії», – йдеться у повідомленні.

Згідно з даними, станом на жовтень 2015 року протезування потребували понад 350 бійців АТО.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, влітку 2015 року благодійники організували всеукраїнську акцію зі збору та переробки пластикових пляшок та кришечок-закруток. Їх хотіли використовувати для протезування воїнів АТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ