ФМС РФ
Українцям радять ретельно обмірковувати необхідність поїздок до РФ

Українцям у Росії навмисно підкидають заборонені предмети, щоби взяти їх під арешт. Тому Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України зважати на цю загрозу під час планування поїздок до РФ. Про це йдеться в повідомленні департаменту консульської служби МЗС, оприлюдненому на сайті відомства.

Міністерство закордонних справ зазначає, що останнім часом почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлено сторонні предмети, зокрема наркотичні речовини.

Насправді ж їх «підкидають» треті особи під час в’їзду або перебування на території РФ.

У зв’язку з цим, з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, зокрема, з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю.

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики, коли громадянам пропонують роботу експедиторами для доставки товару до країн ближнього зарубіжжя, але насправді втягують у незаконне перевезення наркотичних речовин.

З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон.

В МЗС підкреслюють, що російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у царині дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання.

«У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей», – наголошено у повідомленні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ