РБ ООН
Радбез ООН

На засіданні Генасамблеї ООН Україну було обрано одним із 5 непостійних членів Радбезу ООН, передає УНН. За Україну проголосували 177 країн із 118 необхідних.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко, коментуючи результати голосування, зазначив, що результати свідчать про створення глобальної проукраїнської коаліції. «Так, ми це зробили! Нам це вдалося! Україна – член Ради Безпеки ООН. Результати голосування переконливо довели моє твердження про створення глобальної проукраїнської коаліції», – наголосив глава держави.

Президент також зазначив, що «це відкриває перед Україною нові можливості для захисту суверенітету й територіальної цілісності». «Вітаю усіх українців з цією подією!» – додав він.

Як відомо, 15 жовтня в Генеральній Асамблеї ООН відбулися вибори непостійних членів Ради Безпеки ООН. Делегати 193-х країн-членів ООН в ході таємного голосування мали визначити п’ять країн, які з 1-го січня займуть місце в Радбезі терміном на два роки. Кандидатури всіх п’яти країн вже затверджені регіональними групами. Це – Єгипет і Сенеґал (група африканських країн), Україна (група європейських та інших держав), Уруґвай (латиноамериканські країни) та Японія (азійсько-тихоокеанська група).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ