kak-ukraina-delaet-btr-3-iz-sovetskih-btr-70
На закупівлю двигунів для БТР підприємство витратило 160 тис. дол. за 20 одиниць

Державна фірма «Укрінмаш», що входить до концерну «Укроборонпром», закуповує продукцію російських виробників через британських посередників. Про це йдеться у сюжеті Слідства.інфо.

Згідно з інформацією журналістів, у такий спосіб «Укрінмаш» купувала гусеничні стрічки для військової техніки та двигуни російського виробництва для бронетранспортерів БТР-70.

На закупівлю гусеничних стрічок українське підприємство витратило 121 тисячу 200 доларів за 20 одиниць, або ж 6060 доларів за штуку. На закупівлю двигунів для БТР – 160 тисяч доларів за 20 одиниць, тобто 8 тисяч доларів за штуку.

«Водночас, середня ціна за такі двигуни становить близько двох, максимум трьох тисяч доларів, а це майже вчетверо дешевше того, що «Укрінмаш» купив у британської прокладки», – зазначають журналісти.

Постачальником продукції виступила британська фірма «Rion Assets Company LTD». Її директором  виявилася громадянка Сейшельських островів Селма Францис.

«Показово те,  що банківський рахунок «Rion Assets Company LTD» відкрили в Латвії. Це стало поширеною практикою, коли компанії, помічені у різного роду оборудках та відмиванні коштів, користуються послугами латвійських банків»,  – ідеться у сюжеті.

Реальних осіб, що стоять за «Rion Assets Limited LTD», журналісти «Слідства.інфо» знайшли в Києві. На переговорах з «Укрінмашем» британську фірму представляв мешканець Києва Роман Корнієнко.

Контактна адреса «Rion Assets Limited LTD» – Київ, Дарницький бульвар, 3А. За цією адресою зареєстроване ТОВ «Сплав-Україна», директор – Корнієнко Олександр Анатолійович (ймовірно, батько Романа Корнієнка), а єдиним власником цієї фірми виступає російське закрите акціонерне товариство «Сплав» з Новгороду. Ця корпорація належить російській «Альфа-Груп» і виготовляє обладнання для атомних електростанцій для багатьох країн колишнього Радянського Союзу.

До постачань продукції «Укрінмашу», «Rion Assets Limited LTD» брала участь в тендерах «Енергоатому».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ