Войцех Балчун був лідером рок-групи Chemia, яку він створив в 2007 році
Войцех Балчун був лідером рок-групи Chemia, яку він створив в 2007 році

Головою правління ПАТ «Укрзалізниця» за підсумками відкритого кадрового конкурсу може стати польский топ-менеджер та рок-музикант Войцех Балчун. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, передає Дело.

«Успішна людина успішна у всьому. Це польський Слава Вакарчук», – сказав міністр.

Тепер Кабінет міністрів України повинен затвердити його кандидатуру.

Войцех Балчун (Wojciech Balczun) закінчив факультет політології в Катовицькому університеті та післядипломні курси MBA, підтверджені Rotterdam School of Management Erasmus University.

Починав свою кар’єру з директора з продажу місцевої газети Trybuna Slaska, після став директором з маркетингу поштової компанії Poczta Polskiej S.A. Обіймав керівні посади в одному з найбільших банків Польщі PKO Bank Polski S.A.

З 2005 року почав працювати в державній залізничній компанії PKP S.A. на посаді голови наглядової ради, а з 2008 по 2013 рік керував PKP Cargo S.A. (PKP S.A. володіє 33% цієї компанії), яка є другим після Deutsche Bahn вантажним залізничним перевізником в ЄС.

Польські ЗМІ зазначають, що саме Балчун трансформував майже збанкрутілого державного перевізника на фінансово здорову компанію. Завдяки йому в 2013 році PKP Cargo провела IPO на Варшавській фондовій біржі.

Хоча на проблемах залізниці Балчун розумівся не дуже, але вмів спілкуватися з профспілками, зазначають польські ЗМІ. Він особисто об’їжджав регіональні відділення компанії, де переконував співробітників, що єдиним варіантом для залізничного перевізника є реструктуризація, внаслідок чого буде звільнена частина працівників. Профспілки протестували проти цього, але врешті-решт погодилися з позицією Балчуна.

Якщо в 2008 році PKP Cargo мало збитки в 180 млн. злотих (59,3 млн. дол. за курсом Нацбанку Польщі на той момент), то в 2010 році отримало 62 млн. злотих прибутку (20,2 млн. дол). Це дозволило розпочати процес приватизації державного перевізника.

У 2013 році Балчун пішов з компанії, заявивши, що шукає нові виклики. Були розмови про те, що його перекупила Deutsche Bahn, але екс-топ-менеджер зосередився на грі в рок-групі Chemia, яку створив в 2007 році. Одна з найбільш обговорюваних пісень цієї групи називається Fuckshack.

Деякий час очолював наглядову раду польської авіакомпанії LOT.

Має нагороди «Обличчя року в бізнесі», «Кращий менеджер під час кризи», «Той, хто змінює польську промисловість».

Нагадаємо, на початку квітня з посади в.о. голови правління «Укрзалізниці» був відсторонений Олександр Завгородній, при якому сталася корпоратизація українського залізничного монополіста. Зараз т.в.о. голови ПАТ – Євген Кравцов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ