електроенергія
Кримські татари згодні дати Криму світло, якщо РФ відпустить хоч одного політв’язня

У Криму з’явиться електроенергія, якщо Росія виконає хоча б одну з вимог кримських татар. Про це заявив один із їхніх лідерів Мустафа Джемілєв, передає Крим. Реалії.

«Вони (росіяни. – ред.) повинні зробити якісь зустрічні кроки. Я вважаю, що вони повинні у першу чергу звільнити Ахтема Чийгоза, знакових фігур», – заявив він. «Але нічого цього не роблять. Тому зараз такий пресинг із боку громадськості. Якого біса ми повинні включати їм світло!» – наголосив Джемилев.

За словами депутата, українське керівництво наполягає на тому, щоби поставки до Криму поновилися, оскільки за умовами угод, укладених між Києвом і Москвою, Україна змушена платити Росії великі штрафи за збої. Водночас, кримські татари вважають, що енергетична блокада повинна тривати. «Штаб сказав: «Обрубаєте поки дроти. Поки не буде команди з Києва, ми вам не дамо включити». Ось така ситуація на сьогодні, як буде завтра – подивимося», – заявив Джемілєв 25 листопада. При цьому він наголосив, що поки його соратники не збираються дозволяти поновлювати постачання електроенергії до Криму.

Найближчим часом Джемілєв сподівається обговорити ситуацію з Президентом України Петром Порошенком. Лідер протестувальників Ленур Іслямов, у свою чергу, також заявив: «Ми дали підняти саму конструкцію опори, але самі дроти ми не підключаємо. Бо якщо російська сторона, окупаційна влада дасть добро на звільнення ув’язнених, хоча б щоб одного випустить нашого політв’язня, то ми одразу маємо можливість включити. Це була така наша демонстрація».

Тим часом Крим потерпає від відсутності електрики. Зокрема, зростають ціни на свічки, генератори і батарейки. У Сімферополі парафінова свічка середнього розміру 23 листопада коштувала від 40 рублів (тоді як 22 листопада – 20 рублів). Також в АРК подорожчали батарейки: якщо кілька днів тому комплект коштував 10 рублів, тепер такий самий – 50 рублів (близько 14 гривень, – ред). Найбільший розрив у цінах – у генераторів. За повідомленнями з півострова, у різних торговельних точках у Криму ціна на генератори коливається від 17 тисяч рублів до 39 тисяч рублів. У середньому з моменту відключення електропостачання в Криму ціна на генератори збільшилась на п’ять тисяч рублів. Для порівняння, рік тому аналогічні генератори коштували 10-14 тисяч рублів.

Як відомо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області.

Читайте: На блокаду Криму Путін може відповісти війною за Маріуполь, – Bloomberg

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ