sny-mok-e-krana-2016-11-26-v-18-16-15
На знімках Кастро з промовою виступає на засіданні ООН

У Мережі з’явились унікальні знімки лідера Кубинської революції Фіделя Кастро, який помер 25 листопада на 91-му році життя. Фотографії опубліковані на сторінці ООН в Twitter.

На знімках Кастро з промовою виступає на засіданні організації.

Фідель Кастро прийшов до влади в результаті революції 1959 року і протягом наступних 49 років правив Кубою «залізною рукою», перетворивши острів на символ опору Сполученим Штатам і ставши однією з центральних фігур «холодної війни».

sny-mok-e-krana-2016-11-26-v-18-16-05До вашої уваги найвизначніші цитати «батька» кубинської революції:

– Мене звуть Фідель Кастро, і я прийшов звільнити Кубу.

– Я не народився бідняком. У мого батька були тисячі гектарів землі. Однак я маю честь зазначити, що всупереч заявам пана Буша, зараз у мене немає навіть одного долара. Весь мій статок легко поміститься в кишені його накрохмаленої сорочки.

– Я розпочинав революцію, маючи із собою 82 людини. Якби мені довелось повторити це, мені знадобилося б 15 чи навіть 10 осіб. Десять людей та абсолютна віра. Неважливо скільки вас. Важливо вірити і мати чіткий план.

– Наша країна – це рай в духовному сенсі цього слова. І, як я багато разів казав, ми воліємо вмерти в раю, ніж виживати в пеклі.

– Якби виживання після замаху було би олімпійським видом спорту, то я б мав золоту медаль.

– Я завжди вважав себе щасливою людиною, принаймні тому, що знайшов підходящу для себе політичну теорію, потрапив у вир кубинської політичної кризи і відкрив для себе марксизм. Все це, як заблукати в лісі та раптом знайти карту. Мені не подобається, коли мене вважають мстивим. Я лише боєць. Я вмію використовувати телескопічний приціл та автоматичну гвинтівку.

sny-mok-e-krana-2016-11-26-v-18-16-08

– Я ніколи не вбачав протиріч між тими ідеями, якими я живу, і тими ідеями, якими жив Ісус.

– Ідеї не потребують підтримки зброєю, якщо їх підтримують люди.

– Революція – це не ліжко, усіяне рожевими пелюстками. Це боротьба не на життя, а на смерть між минулим і майбутнім.

– Можете засуджувати мене. Це не має значення – історія мене виправдає.

– Найкращим президентом для США міг би стати робот.

sny-mok-e-krana-2016-11-26-v-18-16-12Варто зазначити, що президент США Барак Обама висловив співчуття у зв’язку зі смертю колишнього кубинського лідера. Він заявив, що в момент смерті Фіделя Кастро США простягають «руку дружби кубинському народу».

«Історія запише і буде судити про величезний вплив, який ця фігура здійснила на людей і на весь світ», – йдеться в заяві президента США.

«Сьогодні ми висловлюємо співчуття родині Фіделя Кастро і молимося за кубинський народ. У наступні дні вони будуть згадувати про минуле і будуть дивитися в майбутнє. Роблячи це, кубинський народ повинен знати, що Сполучені Штати Америки – їхній друг і партнер», – заявив Обама, який став першим чинним керівником США, що відвідав Кубу вперше за останні 88 років з візитом.

Водночас новоспечений президент США Дональд Трамп назвав лідера кубинської революції Фіделя Кастро диктатором, хоча й пообіцяв сприяти добробуту Острова Свободи.

«Світ відзначає смерть жорстокого диктатора, який пригнічував власний народ упродовж майже шести десятиліть. Спадщина Фіделя Кастро – це розстріли, злодійство, неймовірні страждання, бідність і відмова людям в їхніх фундаментальних правах. Хоча Куба залишається тоталітарним островом, я сподіваюся, що сьогоднішній день означає відхід від жахів, які довелося терпіти надто довго, до майбутнього, у якому чудовий кубинський народ буде жити в свободі, якої вони так заслуговують», – йдеться в заяві Трампа.

«Хоча трагедії, смерті та біль, спричинені Фіделем Кастро, не можуть бути стерті з пам’яті, наша адміністрація зробить все, що зможе, щоби кубинський народ зміг нарешті почати шлях до процвітання і свободи», – додав Трамп.

Нагадаємо, США і Куба в грудні 2014 року оголосили про нормалізацію, а в липні минулого року відновили дипломатичні відносини, перервані понад 50 років тому після революції на Кубі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ