На реверсі монети емаллю виконані багатоколірні орнаменти, характерні для традиційної української писанки
На реверсі монети емаллю виконані багатоколірні орнаменти, характерні для традиційної української писанки

У Канаді викарбують унікальну монету. З нагоди вшанування 125-річниці першого українського поселення в країні Королівський канадський монетний двір випустить кольорову монету в формі української писанки. Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

«Вона стане першою у світі монетою, що матиме форму яйця. Монета буде викарбувана із 31,39 гр. чистого срібла номіналом у 20 канадських доларів. Її випуск почнеться 20 лютого, а загальний тираж становитиме 4 тисячі штук», – наголошується у повідомленні.

На реверсі монети емаллю виконані багатоколірні орнаменти, характерні для традиційної української писанки. На аверсі монети зображений портрет британської королеви Єлизавети ІІ.

«Це ретельно оформлена монета у формі пасхального яйця є справжньою скарбницею символіки, де кожен мотив і колір несуть глибокий сенс, який подарує особливе благословення власнику. Сам творчий процес є перевіреним часом ритуалом, традицією, яка передує християнству і любовно передавалася від одного покоління до іншого», – йдеться в повідомленні монетного двору.

Автором дизайну реверсу монети стала канадська художниця Анна Мораш. Її вартість складе 114,95 канадських доларів (2,1 тис. грн.).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ