Для сучасної Японії відмова імператора від престолу – безпрецедентний випадок
Для сучасної Японії відмова імператора від престолу – безпрецедентний випадок

Японський імператор Акіхіто планує зректися престолу. Це перший випадок в історії країни, повідомила державна телекомпанія NHK.

Чинний імператор має намір відмовиться від трону в найближчі кілька років на користь свого сина, 56-річного кронпринца Нарухіто. Про це Акіхіто повідомив Управлінню імператорського двору.

Офіційно про причини не повідомляють. Однак за даними деяких ЗМІ, 82-річний монарх має намір передати трон через стан здоров’я. Нещодавно він переніс кілька операцій на серці.

Для сучасної Японії відмова імператора від престолу – безпрецедентний випадок. Раніше монарха вважали божественною особою. Але після Другої світової війни статус імператора змінили. Згідно з новою Конституцією, обов’язки правителя стали суто номінальними. Але для більшості японців імператор досі залишається головним моральним авторитетом у країні та захисником народних традицій.

Нині Акіхіто є єдиним у світі імператором при владі. Офіційно він вступив на престол 12 листопада 1990 року після смерті імператора Хірохіто 7 січня 1989 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ