kirill
Голова РПЦ Патріарх Кірілл

У Верховній Раді активізувалися сили, охочі надати особливий статус релігійним організаціям, керівні центри яких розташовані в Росії.  Відповідний проект постанови зареєстрували на сайті ВР.

Як ідеться в пояснювальній записці, «метою законопроекту є захист національних інтересів України». Зокрема, планують зробити особливою процедуру реєстрації статутів таких релігійних організацій. Пропонується, підписувати оголошення між державою та керівництвом релігійних організацій, які проводять свою діяльність в Україні. Це дозволить «своєчасно виявляти і відповідним чином реагувати на потенційні деструктивні впливи зовнішніх факторів з використанням релігійних чинників та впливів на громадськість і порушення територіальної цілісності та державного суверенітету України».

Наразі в Україні діють кілька православних церков. При цьому Українська православна церква Московського патріархату формально підпорядкована Російській православній церкві з центром у Москві.

За даними опитування Центру Разумкова, дві третини громадян України (65,4%) вважають себе православними. На сьогоднішній день число прихильників УПЦ (Київський патріархат) перевищує кількість вірян УПЦ Московського патріархату – 38% проти 23%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ