Благословення терористу Гіркіну
Благословення терористу Гіркіну

Московський патріархат в Україні – це не окремішня церква, бо вона не є суб’єктом міжнародних релігійних відносин. Зараз, під час війни, вони проводять колабораціоністську політику, і цьому є сотні доказів. Якби парламент ухвалив зареєстрований ще 2014 року законопроект про зміну назв організацій, які мають свої закордонні керівні центри, тоді відразу мільйони українців побачили би, що церква Московського патріархату не українська, а є лише п’ятою колоною, яка нас окуповує духовно. Про це під час ІІІ Бандерівських читань заявив завідувач відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Сергій Здіорук.

Експерт навів один із багатьох прикладів керованості УПЦ (МП) з Москви: «На Волині був добрий почин – навіть московські єпископи погодилися підписати меморандум про єднання. Наступного дня з Москви в Київ прийшла депеша, а з Лаври на Волинь – вказівка відкликати підписи. І вони в один голос заявили, мовляв, це народ не захотів, тому вони відкликали підписи. Та який народ не захотів, кого ви питали? Народ сказав своє слово 1 грудня 1991 року, коли проголосував за свою державу».

За словами Здіорука, у Криму вижили майже усю УПЦ (КП), УГКЦ також, а митрополит Лазар УПЦ (МП) торжествує – освячує усе, що може стріляти і воювати проти України. Те саме відбувається на Донбасі.

«У час, коли йде війна, маємо розуміти, що церква доходить навіть у віддалені села і закапелки нашого українського соціуму, де може навіть українське радіо не працює, але московські попи там є і несуть «високий щіт канонічності»…

У Верховній Раді України є зареєстрований законопроект №1244 ще від 2014 року. І коли б його ухвалили у частині зміни назв організацій, які мають свої закордонні керівні центри – у першу чергу це стосується УПЦ (МП) – тоді ми відразу відкрили би очі багатьом мільйонам українських людей, що це ніяка не Українська православна церква Московського патріархату, а це просто п’ята колона, яка нас окуповує духовно», – переконаний експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ