Експерт розкритикував роботу Національного банку України
Експерт розкритикував роботу Національного банку України

В експертному середовищі зазвучали голоси експертів, які, ймовірно, готують сприятливий суспільний ґрунт для того, аби деякі важливі функції НБУ перейшли до компетенції Кабміну. Доктор економічних наук Олександр Шаров у статті для Дзеркала тижня висловив думку, що відповідальність за здійснення валютно-курсової політики має перейти до уряду, який має для цього свої важелі впливу.

«У нормальних умовах більш важливим є забезпечення реальної співпраці між центральним банком та урядом: зокрема саме уряд повинен встановлювати для центрального банку цільові показники інфляції, маючи на увазі ті параметри, які необхідні для забезпечення економічного зростання», − наголосив Шаров.

«Тобто центральний банк може сприяти економічному зростанню та скороченню зайнятості не самовільно, а забезпечуючи ті показники монетарної політики, які визначаються урядом у якості необхідних (і, відповідно, затверджуються парламентом в процесі розгляду економічної програми уряду та державного бюджету)», − пояснив експерт.

Крім того, він зауважив, що система функціювання НБУ як центрального банку держави потребує не тільки подальшого вдосконалення, але й серйозного реформування як функціонального, так і організаційного, тому ця проблема набагато важливіша, ніж суперечка щодо персоналій.

Читайте: Жилін відмивав гроші з розграбованих сховищ НБУ та банкоматів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ