Гройсман пообіцяв протягом 1 місяця показати «чітку програму» дій до кінця 2016 року
Гройсман пообіцяв протягом 1 місяця показати «чітку програму» дій до кінця 2016 року

Три спроби знадобилися парламенту, щоби ухвалити програму діяльності нового Кабінету міністрів, який очолив Володимир Гройсман.

Депутати двічі провалили голосування, давши лише 214 і 222 голоси. І тільки з третього разу вдалося ухвалити прогаму дій уряду – її підтримали 243 нардепи.

Під час представлення своєї програми Гройсман заявив, що її основою стануть завдання попередньої коаліційної угоди.

Водночас, Гройсман пообіцяв протягом 1 місяця показати «чітку програму» дій до кінця 2016 року.

Він пообіцяв, що зможе забезпечити «жорсткий менеджмент».

Згідно із законом про Кабмін, у разі схвалення Верховною Радою програми діяльності уряду, Кабмін отримує річний імунітет від звільнення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 квітня Верховна Рада призначила Володимира Гройсмана Прем’єр-міністром України і дала згоду на відставку Кабміну Арсенія Яценюка.

Зокрема від Блоку Петра Порошенка «за» проголосував 131 народний депутат, від «Народного фронту» – 75, від фракції Радикальної партії – 1, від групи «Відродження» – 23, від групи «Воля народу» – 16.

Також парламент затвердив склад нового Кабінету міністрів, узгоджений на зборах коаліції, і представлений новопризначеним прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Тим часом голосування за призначення Гройсмана головою українського уряду розкритикував активіст ВО «Свобода» Олександр Аронець. За його словами, в Україні відбувся реванш поплічників Януковича, адже 39 регіоналів проголосували за нового прем’єра і це, на його думку, свідчить про фактичне створення широкої коаліції в парламенті.

У свою чергу, інший «свободівець» Андрій Іллєнко наголосив на тому, що парламент не почув жодного плану дій нового Кабміну. Тому незрозуміло, чим уряд Гройсмана відрізнятиметься від «уряду камікадзе» Яценюка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ