Каталонія
9 листопада парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії

Уряд Іспанії має намір оскаржити в Конституційному суді резолюцію каталонського парламенту про незалежність. Про це заявив Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, пише наймасовіша мадридська газета El Pais.

Прем’єр країни вважає, що ухвалена парламентом Каталонії резолюція не має юридичної сили. «Уряд не дозволить, щоби це тривало. Ми сповнені рішучості використовувати всі засоби, щоб захистити демократію. Ми будемо використовувати тільки законні методи і все верховенство закону», – підкреслив Рахой.

За його словами, в середу, 11 листопада, з цього приводу відбудеться екстрене засідання уряду. «Ані Каталонія, ані якійсь інший регіон не буде відокремлюватися. Нікому не потрібно буде вибирати чи відмовлятися від своєї іспанської та європейської ідентичності», – підкреслив Рахой.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, вранці 9 листопада парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, внесену 27 жовтня представниками коаліції, що перебуває при владі в провінції.

Нагадаємо, що в Каталонії проживають понад 7,5 млн громадян. Каталонський рух за незалежність є найбільш масовим та близьким до реалізації в Європі. До слова, проведення референдуму про відділення регіону було заборонено парламентом Іспанії 13 квітня 2014 року. Опитування громадян з цього приводу 9 листопада 2014 року показало, що понад 80% опитуваних виступили за незалежність Каталонії.

Каталонія є одним із найрозвиненіших регіонів Іспанії. На долю автономної області припадає близько чверті всіх надходжень до бюджету Іспанії.

Інформаційний Акцент

  • тарас

    От дурні іспанці! Який суд?!!! Організували “правий сектор”, оголосили АТО – і бомбити ту ватну Каталогандонію!!!
    Як самі не знають-хай запитають наших жидів порошенка-яценюка-турчинова-тимошенко-коломойського-………