Яценюк попросив Тимошенко допомогти звільнити керівництво «Укрнафти»
Яценюк попросив Тимошенко допомогти звільнити керівництво «Укрнафти»

У 2009 році уряд Юлії Тимошенко підписав документ з «Укрнафтою», що не дозволяє теперішньому уряду змінити керівництво компанії. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, інформує Радіо Свобода.

«У 2009 році Кабінет міністрів за дорученням тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко підписав угоду між компаніями «Укрнафта» і державою, відповідно до якої, якщо тільки уряд почне міняти керівництво компанії «Укрнафта», уряд буде відповідати в Лондонському суді з позовом у майже 5 мільярдів доларів США, оскільки угода передбачає, що ця зміна керівництва неможлива з боку держави. Тому я дуже просив би допомоги у вашої фракції («Батьківщини», – ред.) і персонально у керівника вашої фракції, як мені вийти з цієї ситуації», – заявив Яценюк.

Такі заяви Яценюка Юлія Тимошенко розцінила як спробу дискредитувати «Батьківщину». Вона заявила, що «коли був підписаний контракт 2009 року, то ціна на газ була 232 долари, і жодні заяви, жодні закиди не зупинять її політичну силу на шляху до того, щоб встановити справедливість».

Нагадаємо, загальні збори акціонерів «Укрнафти» призначені на 22 липня. На порядок денний винесене питання зміни керівника компанії.

Як відомо, «Укрнафта» заборгувала у бюджет 1,8 мільярда гривень дивідендів. Борг за ренту за видобування вуглеводнів наразі становить близько 5,5 мільярда гривень. Саме після конфлікту навколо цього активу та «Укртранснафти», які блокували озброєні люди Коломойського, в кінці березня президент Петро Порошенко звільнив олігарха з посади губернатора.

Держава контролює 50%+1 акцію «Укрнафти», структури Ігоря Коломойського – 42%. Компанією досі керує менеджмент бізнесмена.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ