Буковинський не вступив на посаду урядового уповноваженого з питань сім’ї. Наразі щодо нього триває спецперевірка
Буковинський не вступив на посаду урядового уповноваженого з питань сім’ї. Наразі щодо нього триває спецперевірка

Кабінет міністрів України відкликав призначення кандидата філософських наук, львів’янина Адріана Буковинського на посаду свого уповноваженого з питань сім’ї та сімейних цінностей. Уряд оголосить відкритий конкурс із залученням науковців, представників громадських правозахисних та релігійних організацій, представників профільних міністерств та відомств. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Буковинський не вступив на посаду урядового уповноваженого з питань сім’ї, зараз щодо нього проводиться спецперевірка», – наголосила міністр КМ Ганна Онищенко.

Причину фактичного відкликання призначення Андріана Буковинського офіційно не називають.

Рішення про проведення конкурсу винесуть на найближче засідання Кабміну.

24 лютого уряд запровадив посаду уповноваженого з питань сім’ї та сімейних цінностей, а 2 березня призначив на цю посаду президента Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я» Буковинського.

У автобіографії на сайті фонду він зазначає, що, починаючи з 1997 року, «працював у Комісії родини при Греко-католицькій церкві (Львівська Архиєпархія)».

Згідно з даними ЗМІ, тепер вже колишній посадовець свого часу був близьким до релігійної конфесії Іллі Догнала, яка сама себе називала «Українська правовірна греко-католицька церква» («УПГКЦ») і у 2013 році звернулась до президента РФ Владіміра Путіна з проханням ввести війська в Україну, а також тривалий час намагалась розколоти УГКЦ.

Окрім того, ЛГБТ-портал України відшукав заяву Буковинського про те, що гей-культура призводить до «знищення світу». Ці слова Буковинський сказав 28 лютого 2013 року на прес-конференції «Саміт Україна – ЄС: чи є шляхи зближення з Європою без пропаганди гомосексуалізму в Україні».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ