безкоштовний проїзд
Кабмін не скасовуватиме безкоштовного проїзду пенсіонерів, чорнобильців та інвалідів

Ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, інваліди I-III груп, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи I і II категорій, зможуть і далі користуватися правом на безкоштовний проїзд. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

«Кабінет міністрів України не буде скасовувати постанови №354 від 17.05.1993 та №555 від 16.08.1994 про безкоштовний проїзд в громадському транспорті пенсіонерів за віком та інвалідів. Особи, які належать до категорій учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, інвалідів, чорнобильців I і II категорій, з 1 червня цього року зможуть і надалі реалізувати своє право на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті згідно з зазначеними урядовими рішеннями як пенсіонери за віком або інваліди», –пояснив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Він також зазначив, що рішення про пільговий проїзд зазначених категорій у метрополітені будуть ухвалюватися органами місцевого самоврядування Києва, Харкова та Дніпропетровська. «Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачені кошти на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на рівні минулого року в сумі 1,9 млрд грн, зокрема, на компенсаційні виплати за пільговий проїзд – 1,6 млрд грн», – зазначив він.

«Обсяг бюджетних витрат на компенсацію пільгового проїзду не зменшився», – підкреслив Розенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ