Ціни на медпрепарати зростуть
Ціни на медпрепарати зростуть

В Україні відбудеться різке здорожчання ліків через заплановане в рамках податкової реформи підвищення ПДВ на медичні препарати з чинних 7% до 20%, повідомляє УНІАН.

Представники фармацевтичного ринку України закликають керівництво країни відмовитися від таких драконівських планів. Зокрема, член Асоціації представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukrainе заявив, що такий крок збільшить ціни на медпрепарати, які вже й так виросли під впливом девальвації та підвищеного оподаткування. «Пацієнти від цього підвищення податків нічого не отримають. Всі розповіді про те, що буде краще – нічого кращого не буде. Ми просто заплатимо за ліки більше», – сказав він.

Такої ж думки дотримується і заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Олег Мусій, який відзначив, що ця політика уряду та її ініціативи є «абсолютно антисоціальними». Також з критикою виступили і представники Асоціації хворих рідкісними захворюваннями, закликавши уряд не допускати підвищення ПДВ на медичні препарати. «Будь ласка, не ховайте, не викреслюйте з життя пацієнтів України», – сказала на член асоціації Тетяна Кулеша.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада України ухвалила постанову, згідно з якою учасники Євромайдану, які отримали ушкодження здоров’я під час акцій протесту в Україні, зможуть отримувати безоплатне медичне обслуговування в клінічній лікарні «Феофанія».

Читайте: Експерт: державі невигідно купувати ліки для хворих на ботулізм

БЕЗ КОМЕНТАРІВ