кіно
Уряд має намір усунути проблеми у кіновиробництві

Уряд згадав про українське кіно, зокрема, про проблему його фінансування. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що має упорядкувати ритмічність процесу фінансування кіновиробництва й унеможливити консервування та зрив виробництва національних фільмів, повідомляють у прес-службі відомства.

Як зазначається, документ покликаний усунути проблеми у кіновиробництві, викликані нестабільністю фінансування галузі. Воно відбувається переважно в кінці року, тоді як виробництво фільмів надзвичайно залежить від сезонності зйомок. «Не ритмічне фінансування, щорічне недофінансування кіновиробництва та відкриття бюджетних призначень не раніше, ніж у другому кварталів у попередні роки призводило до систематичних зупинок та консервації виробництва, розпадання знімальних груп, зміни творчих концепцій та повного зриву виробництва фільмів», – йдеться у тексті.

У Мінкультури запевняють, що нова постанова дасть змогу отримувати кошти на виробництво фільмів в кінці року, використовувати за призначенням протягом шести місяців, здійснивши перенесення зобов’язань на наступний бюджетний рік.

Читайте: Держкіно запустить у виробництво 40 фільмів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ