Нирки
Нирки виростили зі стовбурових клітин

Австралійські науковці розробили метод, який дозволяє у лабораторних умовах вирощувати міні-нирки зі стовбурових клітин. Учені переконані, що це досягнення допоможе їм із дослідженнями, пов’язаними з наркотиками, пише Mashable. Крім того, вчені сподіваються, що з часом удосконалене вміння вирощувати нирки допоможе тим, хто потребуватиме трансплантації.

Професор університету Квінсленда Мелісса Літтл пояснила, що для формування мініатюрних органів дослідники використовували стовбурові клітини, які отримали з клітин людської шкіри.

Міні-нирці необхідно для розвитку близько 18 днів, після чого вони будуть завширшки у сантиметр та матимуть довжину близько півсантиметра, і нагадувати нирку 13-тижневого зародка дитини. Для порівняння, нирка дорослої людини має розмір ґрейпфрута.

Із важливих відмінностей між лабораторною міні-ниркою та людським органом – у тисячі разів менша кількість нефронів та відсутність дренажної системи відходів. Проте поки науковці будуть працювати над створенням нирки дорослого розміру, вони можуть використовувати лабораторну міні-копію задля вивчення хвороб цих органів. На міні-нирках можна проводити дослідження та вивчати дію препаратів, які будуть ефективні для пацієнтів.

Читайте: Міні-серце виростили американські вчені

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ