Бельгія, АЕС
На території Бельгії розташовані шість АЕС

Бельгійська влада про всяк випадок вирішила потурбуватися про громадян країни, які мешкають у 100-кілометровій зоні навколо АЕС. Вони отримуватимуть пігулки з йодом, прийом яких послаблює вплив радіації на організм людини. Про це заявила федеральний міністр охорони здоров’я Меггі де Блок, повідомляє La Libre Belgique.

Уряд вирішив дослухатися до рекомендацій Ради охорони здоров’я, яка запропонувала видавати йод профілактично (не чекаючи, очевидно, інцидентів на АЕС) всім, хто живе в радіусі 100 км навколо станції, а не в радіусі 20 км, як це відбувається нині.

Враховуючи відносно невеликі розміри території Бельгії та розташовані на ній шість АЕС, під це рішення підпадають практично всі бельгійці. Крім того, беруться до уваги також зони навколо атомних станцій сусідніх з Бельгією країн.

444Раніше міністр внутрішніх справ Бельгії заявляв, що наразі немає прямої загрози для АЕС Бельгії з боку терористів, але виступив за посилення заходів безпеки.

ЗМІ повідомляли, що бельгійські атомні станції були пріоритетною ціллю для терористів, які вчинили теракти 22 березня в Брюсселі. Прокуратура цю інформацію не підтвердила.

Після терактів в Брюсселі було частково евакуйовано працівників бельгійської АЕС «Тіанж». Про причини евакуації не повідомляли.

Також на корпусах деяких атомних реакторів виявили тріщини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ