1014989422
Відновлення співпраці з МВФ послабить психологічний тиск на курс гривні

Нацбанк України дуже сподівається на допомогу МВФ, адже без траншу головного кредитора врятувати гривню на вдасться. Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає УНІАН.

«Важливим фактором для ослаблення коливань курсу стане відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, яке ми очікуємо найближчим часом. Це і забезпечить зростання міжнародних резервів, і послабить психологічний тиск на курс гривні», – наголосив він.

Водночас, регулятор вважає чинний прогноз стосовно інфляції на рівні 12% на кінець цього року і 8% на кінець наступного року актуальним, попри поточну невизначеність на валютному ринку.

За словами представника Нацбанку, забезпечити такий рівень інфляції вдасться завдяки кільком позитивним чинникам для валютного ринку, зокрема, збільшенню надходжень експортної виручки від зростання цін на сталь і залізну руду, а також від продажу нового врожаю.

Утім, таких факторів недостатньо, каже Чурій, тому в НБУ очікують на допомогу від МВФ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міжнародний валютний фонд планує найближчим часом озвучити дату засідання Ради директорів з питання надання Україні третього кредитного траншу. За словами голови Департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Джеррі Райса, імовірно, засідання відбудеться у другій половині вересня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ