Україна планує перевести на материк ув'язнених з Криму
Україна планує перевести на материк ув’язнених з Криму

До кінця липня в Україні можуть розробити план, відповідно до якого ув’язнені, що відбувають покарання на території окупованого Криму та бажають перевестися на материкову частину, зможуть реалізувати це право. Про це у вівторок, 7 липня, повідомив представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.

«Щомісяця в офіс омбудсмена надходять прохання про переведення ув’язнених на територію материкової України. Згідно із законом, така можливість в ув’язнених є, але для цього в ситуації, що склалася, необхідно створити нові юридичні інструменти», – цитує Чаплигу Крим. Реалії.

Він стверджує, що офіс займається цією проблематикою вже рік, неодноразово звертали увагу органів влади, що необхідно шукати підхід і юридичні інструменти для того, щоб вирішити це питання. «Розв’язати проблему, що виникла, існуючими юридичними способами на основі міжнародних інструментів, які існують, неможливо, унаслідок того, що все в такому разі впирається в визнання Україною факту юрисдикції Російської Федерації на території Криму, що неприйнятно. Нові інструменти потрібно створювати», – додав він.

Раніше Міністерство юстиції почало переговори з Росією щодо переведення в’язнів з анексованого Росією Криму на материкову частину України. Також Мін’юст має намір створити реєстр осіб, які перебувають у пенітенціарних установах, для оперативного реагування на подібні ситуації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ