antarkty-ka
Угода діятиме протягом 35 років

США та Нова Зеландія нарешті отримали підтримку Росії, тож, тепер в Антарктиці створять найбільшу в світі морську природоохоронну зону площею понад 1,5 млн. кв. кілометрів. Угода діятиме протягом 35 років, передає ТАСС.

Про створення природоохоронної зони оголосили під час 35-ї наради Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ).

«Нам треба було дещо змінити наші пропозиції, щоби вони отримали одностайне схвалення всіх 25 учасників АНТКОМ, – повідомив глава новозеландського МЗС Маррей Маккаллі. – Досягнута угода враховує баланс природоохоронних завдань, інтересів сталого рибного промислу і науки».

Варто зазначити, що спочатку угоду пропонували ухвалити терміном на 50 років. Водночас представники Росії наполягли на 35 роках. Для РФ  також було важливо, щоби в морі Росса залишилась особлива зона досліджень, де можливий промисел з додатковими обмеженнями.

Довідка. АНТКОМ була створена в 1982 році, вона відповідає за збереження морських ресурсів Антарктики, використовуючи екосистемний підхід до управління ними. Він не відкидає можливості ведення комерційного і науково-дослідного промислу. Загальні рішення АНТКОМ ухвалюються лише на основі консенсусу. До складу Комісії входять 24 держави і Європейський Союз.

Читайте: До 2020 року планета втратить 67% диких тварин

БЕЗ КОМЕНТАРІВ