48a106f-1
Василь Сліпак зробив серйозну сольну кар’єру в Європі

Видатний оперний співак Василь Сліпак загинув на Донбасі. Цю інформацію підтвердив речник АП з питань АТО Андрій Лисенко. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«На превеликий жаль, підтвердилася інформація про загибель Василя Сліпака у районі проведення АТО», – написав він.

«Це сталося сьогодні вранці, 29 червня, поблизу сел. Луганське Бахмутського району Донецької області. Тіло загиблого доставлено у морг м. Бахмут. Військове командування висловлює співчуття рідним та близьким загиблого Героя», – зазначив він.

Василь Сліпак 1
З початком революції в Україні Сліпак кинув європейську кар’єру та повернувся на Батьківщину

Сліпак загинув від снайперської кулі рано вранці. Це сталося під час атаки бойовиків в районі Луганського.

Раніше про його загибель написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

Василь Сліпак
Василь Сліпак загинув на фронті під Донецьком у лавах «Правого сектора»

«Відомий у світі оперний співак, який 19 років жив і працював у Франції, в Паризькій опері, але з початком російської агресії кинув європейську кар’єру та повернувся захищати Батьківщину, загинув на фронті під Донецьком у лавах «Правого сектора». Воїн-доброволець Василь Сліпак став зразком громадянина і патріота», – написав журналіст.

«Він обрав собі псевдо «Міф» – це скорочено від Мефістофель, з опери «Фауст». Василь Сліпак, великий артист та великий співак загинув як солдат. Як великий захисник свого народу», – пише Бутусов.

«Про нього писатимуть книги, називатимуть вулиці, проводитимуть концерти та розповідатимуть у школах та консерваторіях… Вічна пам’ять, друже «Міф», ти поклав життя за кожного з нас, ми не забудемо твою жертву заради України. Ми не залишимось байдужими…», – пообіцяв журналіст.

Василь Сліпак народився у Львівській області. Вихованець Львівської хорової капели «Дударик». Закінчив Львівську консерваторію (зараз – Музична академія ім. М.Лисенка) у 1997 р. У 1994 р. Василь виграв конкурс у французькому місті Клермон. Після цього він два роки їздив до Франції, співав там, аж поки в 1996 році йому не запропонували залишитися там назавжди. Після завершення навчання у Львові його запросили до Паризької опери. Він зробив успішну сольну кар’єру в Європі. Проходив до фіналу конкурсів у Будапешті, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Парижі.

Ось його арія «Тореадор», за виконання якої Василь здобув приз «Найкращій чоловічий виступ» на міжнародному фестивалі оперних співаків в Армелі та бурхливу овацію глядачів:

Після завершення бойових дій, як зізнавався сам Василь, він хотів би повернутися працювати до Франції. Але не судилося. Під Донецьком обірвалося життя великого патріота, якому було лише 42 роки.

13532943_1318550014841679_2130617582718412123_n

БЕЗ КОМЕНТАРІВ