Кава
З одного кафе отримують приблизно від 150 кг кавової гущі на тиждень

В австралійському Мельбурні так сильно люблять каву, що вирішили, аби напій став частиною міських доріг. Дослідженням керував професор Арулена Арулраджах, який очолює Центр стійкої інфраструктури університету Суінберна, передає facepla.net.

Учені зібрали кавову гущу з усього університетського містечка і використали її як частину суміші для більш стійкого дорожнього будівельного матеріалу.

Дослідники університету Суинберн стверджують, якщо їх підхід розширити, і надати їм повну свободу дій з міськими відходами кави, через деякий час вони змогли би прокласти зелену дорогу, в прямому і переносному сенсі.

Науковці наголошують, що з одного кафе отримують приблизно 150 кг кавової гущі на тиждень. Цей продукт із закладів Мельбурна можна було би використати, щоб побудувати 5 кілометрів доріг на рік. Це дозволить скоротити кількість відходів на звалищах і попит на кар’єрні кам’яні матеріали.

Спроба розв’язання екологічних проблем, пов’язаних з впливом виробництва кави, породила низку мистецьких застосувань кавової гущі, яка щорічно виготовляється мільйонами тонн. Приміром, виробництво біопалива, уловлювання СО2 і навіть виробництво джинсової тканини.

Читайте: Кава захищає від цирозу печінки

БЕЗ КОМЕНТАРІВ